Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Krotoszyn

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Obejmują one znacznie wiele zalet, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są eleganckie, dobre w utrzymaniu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, no i wcale łatwo się je montuje. Nie potrzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Nowy Tomyśl

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można włożyć w dowolnym wnętrzu. Ich drogi wybór kolorystyczny a ponadto imitacyjny sprawia, że wolno je bez problemu dobrać do różnych sposobów w jakich zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą zatem pasować do wnętrz danych w formatu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich stopnie są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w charakterach szarości, brązu a nawet panele czarne. Ale najistotniejszą rolą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Od tegoż która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do zdobycia. Przed zakupami należy więc dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim wymaga się umieścić na ziemi panele i zsumować ile metrów kwadratowych paneli będzie korzystnych.

Panele podłogowe Nowy Tomyśl

Panele podłogowe Nowy Tomyśl

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można odnaleźć w wszystkim sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle potrafimy się spotkać spośród tym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli czyli na przykład salon, jaki chcemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, to będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się dodatkowo w biznesach natknąć na panele o trochę innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich ważna na pewno zaliczyć panele, które są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są więc one o wiele węższe niż tradycyjne panele podłogowe. Tak toż jest jeszcze z panelami bardzo szybkimi, które wynoszą nie daleko niż 80cm długości. Takie malutkie i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w średnich mieszkaniach, w sukcesie znacznie wysokich pomieszczeń montowanie takich małych i słabych paneli będzie dużo długie i wymagające.

Panele podłogowe Nowy Tomyśl

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie osiąga możliwości zakupu paneli na pracę, a można złożyć do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich zbyt dużo. To ile w konkretnej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W kontrakcie spośród ostatnim przeważnie w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto to zobaczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu szybko można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Nowy Tomyśl

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments