Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Krzyż Wielkopolski

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w interesie budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Tworzą one nieskończenie wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są eleganckie, dobre w mieszkaniu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, no i dość szybko się je tworzy. Nie trzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Margonin

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można dać w jakimś wnętrzu. Ich różny wybór kolorystyczny a ponadto imitacyjny sprawia, że ważna je bez problemu dopasować do nowych stylów w których zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą zatem wybrać do pomieszczeń wyposażonych w formatu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich tony są bardzo szerokie, można bez problemu kupić panele białe, w stylach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą rolą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Z tegoż która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do kupienia. Przed zakupami należy więc dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim pragnie się dać na ziemi panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie obowiązkowych.

Panele podłogowe Margonin

Panele podłogowe Margonin

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można wyszukać w jakimkolwiek hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać spośród ostatnim, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli a na dowód salon, jaki pragniemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się także w interesach natknąć na panele o trochę innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich ważna na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są to one o wiele mniejsze niż klasyczne panele podłogowe. Tak toż jest same z panelami bardzo krótkimi, jakie dysponują nie daleko niż 80cm długości. Takie delikatne i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w średnich pomieszczeniach, w przypadku dużo ważnych pomieszczeń montowanie takich małych i małych paneli będzie mocno żmudne i wymagające.

Panele podłogowe Margonin

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie bierze zdolności zakupu paneli na realizację, ale można odnieść do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich zbyt bardzo. To ile w określonej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku spośród tym szczególnie w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. O to sprawdzić przy zakupie, gdyż dzięki temu praktycznie można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Margonin

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments