Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Raszków

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w magazynie budowlanym – Panele podłogowe są drinkom z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Trzymają one ogromnie wiele zalet, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są lekkie, proste w utrzymaniu czystości, pasują do jakiegoś stylu wnętrza, tak i dosyć szybko się je montuje. Nie potrzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Dobra

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można ulokować w każdym pomieszczeniu. Ich różny wybór kolorystyczny a też imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dobrać do innych poziomów w jakich zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wtedy wybrać do mieszkań zaaranżowanych w ruchu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich odcienie są bardzo szerokie, można bez problemu kupić panele białe, w stopniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Ale najważniejszą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Z tegoż która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do zdobycia. Przed zakupami należy to dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim potrzebuje się dać na ziemi panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie niezbędnych.

Panele podłogowe Dobra

Panele podłogowe Dobra

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można odnaleźć w jakimś hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać z obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli czyli na dowód salon, jaki wymagamy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, to będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się i w handlach natknąć na panele o trochę innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są wtedy one o bardzo węższe niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo jest oraz z panelami bardzo krótkimi, jakie dysponują nie daleko niż 80cm długości. Takie słabe i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w średnich pomieszczeniach, w wypadku bardzo silnych pomieszczeń montowanie takich małych i bliskich paneli będzie wysoce pracochłonne i męczące.

Panele podłogowe Dobra

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie ma okazje zakupu paneli na grę, ale można zwrócić do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich zbyt bardzo. To ile w konkretnej paczce otrzymuje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku z obecnym przeważnie w paczce otrzymuje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto więc sprawdzić przy zakupie, ponieważ dzięki temu zdecydowanie można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Dobra

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments